Zajęcia dla dzieci i rodziny

Zajęcia dla dzieci i rodziny

10 marca, 2021 0 przez admin

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. 

(Jan Paweł II)

Domki Marzeń to autorskie warsztaty które ucząc umiejętności plastycznych jednocześnie przekazują ponadczasowe wartości jak rodzina, łączą pokolenia i uświadamiają w młodym pokoleniu ważność więzi rodzinnych.

Na warsztatach dzieci uczą się metod wykonywania tradycyjnych mebelków do domków dla lalek w nowatorski i dostosowany do potrzeb współczesnego dziecka sposób. Korzystają z ekologicznych i trwałych materiałów jak drewno, farba kredowa, tkanina bawełniana. Utworzone na zajęciach mebelki pozostaną pamiątką na lata.

Warsztaty są kierowane zarówno do dzieci jak i ich opiekunów. Rodzice chętnie uczestniczą w procesie tworzenia domku dla lalek przypominając sobie czasy kiedy sami byli dziećmi. Często zdarza się że rodzice przyłączają się do zajęć, lub że we własnym zakresie w domu wykonują dla dziecka własnoręcznie domek dla lalek i pomagają w jego urządzaniu. Jesteśmy dumni widząc takie efekty naszych zajęć.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym. 

(Antoine De Saint-Exupery)


Nasze warsztaty były już prowadzone w szkołach, domach kultury. O zadowoleniu naszych podopiecznych świadczą uśmiechy na zdjęciach oraz pozytywne komentarze na naszej stronie.

Uczestniczyliśmy także w projekcie NGO jako część programu środowiskowego wspierającego rozwój dzieci w świetlicy środowiskowej „Domek na Sarenki”. Nasz wkład w rozwój dzieci został wynagrodzony referencjami.