ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ OBEJRZYJ
NASZĄ KRÓTKĄ PREZENTACJĘ PONIŻEJ:
Projekt „POMYSŁ NA SIEBIE” dotyczy w głównej mierze działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodów materialnych
Projekt jest realizowany przez Fundację Wsparcia Społecznego Twoja Przyszłość w ramach „Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”, finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Obywatelskiego.
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału i poprawa dostępu do zatrudnienia osób wykluczonych społecznie.
Projekt „POMYSŁ NA SIEBIE” skierowany jest do osób, którym brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności w życiu zawodowym. W związku z tym znajdują się one w trudnej sytuacji materialnej. Osób, które nie posiadają nawet nie wielkich środków finansowych, aby zacząć działania.
Osoby takie, często w wyniku braku wiedzy nie zdają sobie sprawy, jakie mają możliwości i jak z nich skorzystać. Brakuje im wiedzy, że wiele elementów byłby w stanie przeprowadzić samodzielnie wraz z pozyskaniem środków finansowych na prowadzenie swojej działalności zawodowej.
Projekt POMYSŁ NA SIEBIE kończy się wydaniem certyfikatu z odbytego szkolenia z doskonalenia zawodowego.
Szczególnie zapraszamy osoby długotrwale bezrobotne, korzystające ze wsparcia pomocy społecznej.
Działaniami objęte zostanie 20 osób w wieku od 18 do 65 lat, które skorzystają ze szkoleń.
Projekt jest bezpłatny trwa ok. 4 miesięcy
Rekrutacja do projektu trwa od sierpnia do września 2021
lub wykorzystania miejsc
Do udziału w projekcie zapraszamy w szczególności osoby, które:
- pozostają bez zatrudnienia
- są w wieku od 18 do 65 lat
- zamieszkujące Warszawę lub województwo mazowieckie
- są wykluczone zawodowo ze względu na sytuację materialną
Jak przebiega projekt?
- Zgłoszenia telefoniczne lub mailowe.
- Spotkanie rekrutacyjne w celu weryfikacji warunków formalnych.
- Podpisanie dokumentów rekrutacyjnych.
- Uczestnictwo w cyklu kilku warsztatatów:
WARSZTAT NR 1:
„Jak określać swoje cele aby je osiągać” – warsztaty motywacyjno – coachingowe, które przygotują uczestników programu do radzenia sobie ze stresem i pojawiającymi się przy realizacji projektów trudnościami.
WARSZTAT NR 2:
„Jaką działalność otworzyć- pomysł na siebie” – Cykl prelekcji na których właściciele firm i organizacji pozarządowych opowiadają o realiach pracy w różnych sektorach rynku. Jak zaczynali? Skąd pomysł? Jakie trudności napotkali po drodze? Co było dla nich przełomem?
WARSZTAT NR 3:
„Wizualne aspekty tworzenia wizerunku firmy” – przyśpieszony kurs podstawowych programów komputerowych. W jaki sposób tworzyć szybko, łatwo i bezpłatnie materiały graficzne, stronę internetową, CV, list motywacyjny.
WARSZTAT NR 4:
„Formy prawne działalności” – wszystko co trzeba wiedzieć od strony praktycznej o dostępnych w Polsce formach działalności, oraz zagadnieniach z nimi związanymi. Poza popularną JDG, będą omówione również Spółki, Fundacje, Spółdzielnie socjalne.
WARSZTAT NR 5:
„Chcę być aktywistą – grupy nieformalne” – omówimy działalność prowadzoną bez sformalizowania organizacyjnego. Chcemy pokazać uczestnikom, którzy będą wahali się co do otwarcia własnego prawnego podmiotu, że bez formalności też można działać.
WARSZTAT NR 6:
„Projekty, czyli jak to zrobić” – praktyczne aspekty zarządzania projektami oraz narzędzia pozwalające oceniać, mierzyć i wyciągać wnioski z naszych działań.
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w biurze projektu. Podczas spotkania zespół do spraw rekrutacji opowie dokładnie o projekcie oraz pomoże zweryfikować warunki formalne uczestnictwa.
Szczegółowych informacji udzielają:
Agnieszka Tuczyńska tel. +48 604 061 042,
Kamila Rogozińska tel. +48 508 146 594,
e-mail: biuro.twoja-przyszlosc@op.pl
zapraszamy: „Fundacja Wsparcia Społecznego Twoja Przyszłość”